fbpx

Kuidas puhastada diivanit

Kuidas puhastada diivanit

Kui sa oled ostnud omale kangakattega diivani, siis oleks hea, kui sa seda vähemalt kord aastas puhastaksid.

Kui sul on diivani istumis- ja seljapadjad lukkudega,

siis saad sa need ära võtta ja pesumasinasse pessu panna. Soovitavaks veetemperatuuriks peetakse 30 kraadi, kuid mina ise olen pesnud kõiki oma diivanipadjakatteid 40-kraadises vees. Eks kõik oleneb muidugi kangast.  Kindlasti ei tohi katteid tsentrifuugida. Katted peaksid kuivama loomulikul teel.
Kui sa võtad padjakatted pesumasinast välja, siis venita neid ja pane nöörile kuivama. Kui katted on veel veidikene niisked (mitte kuivad), siis alusta katete paigaldust patjadele. See on üsna aeganõudev ja tüütu töö. Kindlasti ära topi patja katte sisse, vaid keera padjakate taguripidi, pane üks padja ots paika ja hakka katet väljaspoolt padjale peale libistama. Nii liigub ainult kate väljaspoolt, mitte padja sisu.
Lõpuks kui katted on patjadel peal, lase patjadel püstiasendis lõpuni kuivada.

Kui su diivani padjakatted ei ole lukuga ja eemaldatavad, toimi järgmiselt:

Võta pesukauss, täida see sooja veega ning tilguta vette Fairyt. Aja see käega vahule nii, et vee peale tekiks mõnus suur vahuhunnik. Nüüd võta käega vahtu ja tõmba see õrnalt diivanile. Kätt vastu diivanit ei lase. Diivanile jääb 1-1,5 cm paksune vahukiht. Hõõruda ega nühkida ei ole vaja. Lase vahul 10 minutit seista ja tõmba niiske svammiga üle. Ja ongi kõik!
Samuti puhastatakse ka põrandavaipasid.

Kuidas puhastada diivanit – valik on sinu! Puhasta oma diivanit regulaarselt, sest hilisem keemiline puhastus ei pruugi enam head tulemust anda.

Head katsetamist!

Liitu Reliisa Mööbel uudiskirjaga

et saaksime sulle saata kasulikke artikleid
ja häid pakkumisi.

* Uudiskiri ilmub 1-2 korda kuus