fbpx

Selg ja rüht – millega arvestada diivani valikul

Selg ja rüht - millega arvestada diivani valikulMe oleme orienteeritud kvaliteetse mööbli müügile ning inimeste teadvustamisele sellest, mida mööbli soetamisel tähele panna ning mida küsida. Alljärgnevas artiklis pöörame tähelepanu inimese tervisele ja heaolule – seljale ja rühile!

Kas sa oled diivanit valides kunagi mõelnud oma selja ja rühi peale? Selle peale, kuidas su keha ja organism kõige paremini peale rasket päeva puhata saaks? Ilmselt teevad seda väga vähesed. Kõige tähtsamaks peetakse ikkagi seda, et diivan oleks mõnus ja pehme.

Enamus inimesi veedab diivanil kogu oma õhtu – aja, mis jääb töölt naasemise ja uneaja vahele – ca 3-5 tundi. Tööl olles istutakse enamjaolt arvutite taga ja liigutakse väga vähe. Organismi siseelundid on kokku surutud, vereringe on istumisest häiritud ja kõik see kokku ei saa normaalselt funktsioneerida. Sa tuled koju, teed oma kodused toimetused ära ja keerad ennast mõnusalt diivanile – kõik sinu siseorganid on taaskord kokku surutud ja ei saa vabalt toimida. Su organism ei saagi puhata!

Kõik me teame, et viimasel aastakümnel on selja-, kaela- ja rühiprobleemid tõusnud igasuguste teiste vaevuste kõrval esikolmikusse. Istuv eluviis, nutitelefonid, arvutid jne jne. Ja see saab alguse juba lapsepõlvest.
Väga palju on olemas igasuguseid harjutusi selleks, et kõiki neid selja- ja kaelaprobleeme vältida ja ennetada, kuid paraku jääb järjepidevusest vajaka. Ja kõige lõpuks istumegi arsti ukse taga pea- ja seljavaludega ning nendest põhjustatud stressiga. Kas seda on siis vaja? Ei ole!

Kuidas valida diivanit, mis toetab sinu selga ja rühti ning aitab taastuda ja puhata?


– Diivanil istudes peaksid jalad ulatuma maha ning selg peaks toetuma täies ulatuses vastu seljatuge. Sul peab jääma tunne, nagu istuksid toolil. Sellisel juhul on su siseorganid oma normaalasendis ja ei ole kokku surutud.

– Diivani istumis- ja seljapatjade poroloon peaks olema tugev/jäik. See fikseerib istumisasendi ning ei lase kehal ära vajuda. Soovitav poroloon on HR tüüpi poroloon (High Resiliency Foam – kõrge vastupidavusega poroloon). Võrreldes tavalise porolooniga (RP) kasutatakse HR porolooni tootmisel kõrgema kvaliteediga kemikaale, mis tagavad poroloonile parema elastsuse ja pikema eluea.

– Kui sul juba on diivan, mis eelnevatele punktidele ei vasta (sinu diivan on väga pehme ja jalad maha ei ulatu), saad sa oma selga toetada lisapadjaga – pannes selle selja taha. Sellega tood istumise ettepoole ja jalad ulatuvad kenasti maha. Sinu keha on normaalses asendis.

Vaata ka videot saatest Hommik Anuga, kus Pilatese treener ja koolitaja Britt Normet räägib selja ja rühiteemadel.

Meie poolt pakutavate diivanite poroloonitüübid:

HR – poroloon RP – poroloon
Garda mooduldiivanid  
Mia diivanvoodi Tom diivanvoodi
Stella diivanvoodi Merano 2-kohaline diivan
Calvin nurgadiivan Baruto nurgadiivanvoodi
Caffe 3-kohaline diivan  
Caffe 2-kohaline diivan  
Caffe 2 nurgadiivan  
Roma nurgadiivanvoodi  
Mia nurgadiivanvoodi  
Teesi nurgadiivanvoodi  

Hoolige oma tervisest ja pidage lugu oma kehast!

Liitu Reliisa Mööbel uudiskirjaga

et saaksime sulle saata kasulikke artikleid
ja häid pakkumisi.

* Uudiskiri ilmub 1-2 korda kuus