fbpx

Kuidas valida diivanit?

Oma igapäevases müügitöös puutume kokku klientidega, kes soovivad soetada omale diivani. Põhiliselt on kaks parameetrit: et diivan käiks voodiks lahti ja et diivanil oleks pesukast. Kui aga hakkame lähemalt uurima, kas diivan on mõeldud igapäevaseks magamiseks, tuleb välja, et magamisfunktsioon on mõeldud külalistele. Küsimuse peale, kui tihti külalised käivad, vastatakse, et paar korda kuus.
Siit kõige tähtsam meelespea diivani ostjale: diivani ostate iseendale, iseenda heaolust ja mugavusest lähtuvalt. Teie istute ja mõnulete sellel iga päev ja see peab olema teile igati mugav!

Toon välja mõned tähtsamad punktid diivani ostmisel:
 • Mõõda ära pind, kuhu diivani paigutada soovid. Seda selleks, et soetada maksimaalsete/ideaalsete mõõtudega diivan. Näiteks: meile saadetakse ruumi mõõdud ja muude suuremate esemete (kamin, aknad, suuremad kapid, TV) paigutus ning vastavalt sellele modelleerime diivani nii mõõtudelt kui kujult.
 • Pane tähele ruumi avarust ja sellele avanevat päevavalgust. Sellest sõltub diivani kangatoon. Kui tegemist on pimedama ruumiga, kuhu päevavalgust eriti ei paista, tasub valida heledam kangas. See teeb ruumi valgemaks, suuremaks ja avaramaks.
 • Pea meeles, et lahtikäiva diivani avanemiskonstruktsiooni peal ei ole mitte iialgi nii paksu kihti porolooni, kui tavalise diivani istumispatjadel. Avanemiskonstruktsiooni peal olevale istumisoasale ei ole seda lihtsalt võimalik nii palju panna. See aga teeb diivani kõvemaks ja ei ole enam nii mugav istuda.
 • Kui soovid siiski paar korda kuus külalisi majutada, mõõda ära diivani sügavus, kui oled seljapadjad ära võtnud. Tavaliselt on ilma seljapatjadeta istumisosa magamiseks täiesti paraja laiusega.
 • Kui sa soovid, et diivan oleks pehme, siis telli ikkagi tugevama porolooniga istumispadjad. Aastate jooksul muutuvad need just nii pehmeks, kui sa ise soovid. Mitte ükski poroloon ei ole eluaegne ja vajub ajapikku ära.
 • Diivani parema säilimise jaoks vaheta kord kuus istumis- ja seljapatjade asukohta. Varasemalt rohkem istutud padi aseta vähem istutud padja kohale jne.
 • Kas sul on koduloomad? Sellest lähtuvalt peaks valima vastava struktuuriga kanga.
 • Soovid vetthülgavat kangast? Vetthülgavaks saab teha iga kanga, kui seda vastavate vahenditega töödelda. Seda saab teha igaüks kodus ja seda peaks tegema regulaarselt 1 kord aastas või kuidas kaitsevahendi kasutusjuhendil kirjas on. Diivanit tellides saab esimese töötluse ära teha tootja. Kaitsevahendist loe lähemalt SIIT
 • Mõtle läbi, kas sa ostad kollast hinda või soovid kvaliteeti ka. Meie oma müügitöös ei tee mitte kunagi pakkumisi,  millele lisame näitliku kliendi allahindluse. Kui diivani hinnaks on 1000 eurot, siis see nii ongi.

Kui klient soovib kaubelda,

siis seda lastaksegi teha. Müüja võtab hinnast 100 eurot alla, aga laseb tootjal kvaliteetse porolooni asemel kasutada vähem kvaliteetsemat porolooni või vahetab üldse tootjat, kes teeb samasugust diivanit, kuid odavamatest materjalidest. Klient saab hinnast alla 100 eurot, kuid kvaliteet on hoopis teine ja diivan pole enam see.
Kindlasti on võimalik saada kollasele paberile joonistatud hinnaga ka hea kvaliteediga kaupa, kuid see on üsna harv nähtus.

 • Ära mine reklaami õnge! Eesti mööbliturul on mööbli võimalik max allahindlusprotsent 10-15%. Rohkem mitte, sest see lihtsalt ei ole võimalik! Tihti näeme reklaame, kus näidatakse diivani allahindluseks -70% ja diivani uus hind on 739 eurot. Kui veidikene mõelda ja arvutada, siis kas selle diivani tootmine on ikka nii kallis, et selle hind nii suure allahindluse juures 739 eurot on. Kindlasti on kaupluseid, kes selliseid allahindlusi teevad, kuid seda tehakse siis millegi muu arvelt.
 • Eelista kodumaiseid tooteid. Seda soovitame seepärast, et kui tootega peaks midagi juhtuma, saab tootja selle kiirelt ära parandada. Välismaiste toodetega see nii kiirelt paraku ei lähe.

Selline on meie soovitus ja lähenemine!
Enne mööbli ostmist tasub alati läbi mõelda, millised on  sinu soovid ja unistused.
Ei tasu kiirustada! Küsi pakkumisi erinevatest kohtadest.
Vali paindlik pakkuja, kes oskab sinuga kaasa rääkida ja kes ka teaks, mida ta üldse müüb.

Meie anname oma klientidele igakülgset nõu ja tuleme vajadusel ka kohale, et parim lahendus välja pakkuda. Oleme sisustanud terveid kodusid!
Võta meiega julgelt ühendust ja hakkame huvitavaid lahendusi otsima!

Soovime teile asjalikke ja läbimõeldud mööblioste!

Liitu Reliisa Mööbel uudiskirjaga

et saaksime sulle saata kasulikke artikleid
ja häid pakkumisi.

* Uudiskiri ilmub 1-2 korda kuus